
Appingedam – Ruim zestig mensen hebben zondagmiddag meegedaan aan de Nieuwjaarsduik Koud Kunstje in het Nieuwe Diep achter de Nicolaïkerk in Appingedam. Het waren bijna lenteachtige weersomstandigheden met een buitentemperatuur van rond de twaalf graden. De deelnemers konden zich inschrijven en omkleden in café De Doofpot. Het deelnemersaantal aan de Nieuwjaarsduik groeit gestaag, dit jaar waren het er twintig meer dan in 2021.
Om precies twee uur werd het startschot gegeven door Henk de Haan nadat hij een start deuntje had gespeeld op de beugel. Na de sprong probeerden de deelnemers zo snel mogelijk weer uit het water te komen via de beschikbare ladders. De EHBO en de Damster Reddingbrigade hoefden niet in actie te komen.
Als afsluiter konden de deelnemers zich na de duik opwarmen in café De Doofpot met livemuziek van de gebroeders Koos en Hilko Blaauw.