Eemshaven – De Meyer Werft heeft de geplande testvaart en oplevering van het cruiseschip AidaNova voor nog onbepaalde tijd uitgeteld.
Daardoor vervallen ook de eerste geplande reizen tussen 15 november en 2 december.
De brand van afgelopen woensdag heeft twee cabines zwaar beschadigd. Het politie onderzoek naar de oorzaak van de brand loopt op dit moment nog. Er wordt uitgegaan van brandstichting om dat er meerdere brandhaarden waren. Tevens zijn er enkele technische problemen die voor vertraging zorgen.
De AidaNova is ’s werelds eerste 100% LNG-aangedreven cruiseschip. Dit prototype is een zeer complex met veel nieuwe technische ontwikkelingen. De eerste inbedrijfstelling, testen is een grote uitdaging voor de Meyer Werft. Het is belangrijk om alle systemen grondig te testen en een vlotte werking voor de rederij te garanderen.
De planning van deze tests kan helaas niet langer worden gehaald door onder andere de technische problemen en het herstellen van de schade na de brand. Het cruiseschip zou deze week voor een meerdaagse testvaart naar de Noordzee verteken.
Het cruiseschip zou op 15 november worden overgedragen aan de rederij AIDA Cruises.