Delfzijl – Stichting Cultureel Erfgoed Gemeente Delfzijl hiudt ook dit jaar weer de Open Monumentendag en wel op zaterdag 9 september van 11.00 tot 17.00 uur.
De opening is vrijdagavond 8 september met een lezing door Jan Emmelkamp in gebouw ‘Het Anker’ in Delfzijl (naast de Kruiskerk). Aanvang is 20.00 uur. Jan Emmelkamp is de schrijver van het boek ‘Boerderijen, Borgen en Buiten- plaatsen, Steenfabrieken en Molens rond Delfzijl.’ Dit boek wordt op 7 oktober gepresenteerd in de Protestantse Kerk in Farmsum.
Zaterdag 9 september zijn er tussen 11 en 17 uur diverse activiteiten rond en op het Molenbergplein. In de Centrumkerk zal een videopresentatie worden gehouden over de schans van Delfzijl en zijn geschiedenis en de geschiedenis van de kerk op het Molenbergplein. Vanuit de kerk worden korte wandelingen met uitleg gehouden rond het Molenbergplein. Verder worden optredens verzorgd door de kunstenaarsgroep Hop met toneelgroep IVAK en Michiel Megens uit Groningen als Kiepkerel. Deze optredens zijn bij café ‘Stad en Lande’ en op de Damsterkade bij de Kleine Waterpoort om 13.00, 14.30 en 16.00 uur. De toneelgroep zal sketches opvoeren, die betrekking hebben op het zeemansleven in en rond de haven. Michiel Megens zal zijn optreden als kiepkerel in een modern jasje gieten met een modern lied en dit is speciaal bestemd voor basisscholen.
Het volledige programma staat (vanaf half augustus) op de website www.erfgoedgemeentedelfzijl.nl, met daarbij ook de andere plaatsen in de gemeente die mee doen op deze dag. Inlichtingen kunnen ook worden ingewonnen bij de stichting Cultureel Erfgoed Gemeente Delfzijl tel: 0596-581905 of 0596-611973 of email: hoeksemadupui@ziggo.nl en cultureelerfgoeddelfzijl@gmail.com .