Delfzijl – De ankers van het vistuig dat eerder deze week door de Waddenvereniging als vermist werd opgegeven zijn weer terecht. Het gaat om twee ankers waar tussen vistuig wordt bevestigd om onderzoek te doen naar de visstand in de Eems.
De ankers bleken voor de monding van de haven van Delfzijl te drijven en zijn in opdracht van Groningen Seaports door de schippers van Bootliedenvereniging uit Delfzijl gerepatrieerd ter voorkoming van ongevallen of andere schade.
Het drijvend vermogen van de ankers kwam doordat de boeien die eraan waren bevestigd te groot waren waardoor de ankers niet vast zijn komen te liggen. Omdat Groningen Seaports de Waddenvereniging een warm hart toedraagt zijn de ankers zonder betaling van de gemaakte kosten inmiddels weer teruggegeven.