Delfzijl – Bezoekers en bedrijven hebben bij Eurocup Delfzijl €15.000 euro bijeen gebracht voor de stichting Breath care for kids, die kinderen in de oorlog in Oekraïne helpt. Het publiek van Eurocup kon overgebleven consumptiemunten doneren. Het team van FC Groningen dat deelnam aan Eurocup haalde €1050,- op en er kwamen grote giften van de bedrijven Heuvelman Projecten (€1500,-) en Wijnne Barends (maar liefst €10.000,-).
Eurocup Delfzijl verbond zich in de aanloop naar de geslaagde 9e editie, die gewonnen werd door PSV, aan de stichting Breath care for kids van oud-FC Groningen speler Evgeniy Levchenko. De stichting brengt generatoren, elektrische kachels en kruiken naar kindertehuizen in Oekraïne, waar door de oorlog de stroomvoorziening instabiel is.
Bezoekers konden (overgebleven) consumptiemuntjes doneren bij diverse inleverpunten in het tijdelijke stadion dat voor Eurocup werd opgebouwd. De waarde van de ingezamelde muntjes bedroeg € 1580,-.
Tijdens de prijsuitreiking verraste het team van FC Groningen de duizenden bezoekers door een waardecheque van €1050,- te tonen voor dit goede doel. De spelers en trainers hebben voorafgaand aan Eurocup Delfzijl gecollecteerd onder ouders, familie en vrienden, met dit prachtige bedrag als resultaat.
Grote bijdragen van sponsoren
De grootste bijdrage kwam van Eurocup-sponsor Wijnne Barends. De rederij, waar zowel Russische als Oekraïense zeevarenden werkzaam zijn, is erg begaan met hetgeen zich op dit moment in Oekraïne afspeelt. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van Wijnne Barends, dat werd gehouden in het Eurocup stadion, werd tevens afscheid genomen van Technisch Directeur Ad Toonen. Die had genodigden in het kader van zijn afscheid gevraagd om in plaats van een cadeau een bijdrage aan Oekraïne te doen. Doordat Wijnne Barends het binnengekomen bedrag verdubbelde, kwam de totale bijdrage van Ad Toonen op €10.000,- uit. Eurocup-sponsor Heuvelman Projecten deed ook nog een flinke duit in het zakje met een schenking van €1500,-. Tot slot rondt Eurocup Delfzijl het ingezamelde bedrag van €14.130,- naar boven af tot €15.000,-.
Levchenko dankbaar
Evgeniy Levchenko van Breath care for kids reageert euforisch: “Dit is geweldig, ik had dit echt niet verwacht.” Het is zo hard nodig dat we kinderen in onze kindertehuizen in Oekraïne helpen, alle bezoekers en bedrijven rond Eurocup hebben dat beseft. “Het is fantastisch hoe gul zij hebben gegeven.” Levchenko weet dat het ingezamelde geld snel benut zal worden. “We hebben onlangs nog 50 generatoren getransporteerd naar Oekraïne, maar er is meer nodig.” Met dit mooie bedrag kunnen we op korte termijn een nieuw transport met generatoren en andere hulpgoederen die kant op sturen. Namens Breath care for kids wil ik alle mensen en bedrijven die gul hebben gegeven, ontzettend bedanken. “Dit is super!”.
Dynamo Kiev eindigt als 10e
Deze editie van Eurocup Delfzijl was een bijzondere omdat het jeugdteam van Dynamo Kiev met hulp van de gemeente Eemsdelta tot het deelnemersveld behoorde. De talenten van Kiev zijn vanwege de oorlog gevlucht naar Polen. Dynamo Kiev kon goed meekomen met het hoge niveau op Eurocup Delfzijl en eindigde het toernooi uiteindelijk als 10e. Oekraïense bewoners uit de gemeente kregen gratis toegang en zij moedigde het team hartstochtelijk aan met zelfgemaakte spandoeken in de kleuren blauw en geel. In december bracht Levchenko een bezoek aan de opvanglocatie in Bierum, waar hij de toegangskaarten voor Eurocup overhandigde en voetballen uitdeelde aan de Oekraïense kinderen. Het team met jeugdspelers van Dynamo Kiev verbleef tijdens Eurocup ook bij hun landgenoten in de opvanglocatie in Bierum.




