Nederland – Een varend bestaan kan een mooie droom zijn. Wekenlang van huis, verre bestemmingen zien, en vooral aan boord je steentje bijdragen zodat alles goed gaat en er geen problemen en storingen ontstaan. Maar er kan een moment komen dat je liever een baan aan wal hebt, zodat je een regelmatiger leven kunt leiden. Veel zeevarenden geven hier de voorkeur aan als ze een vaste relatie krijgen of als er een gezin wordt gesticht. Er zijn genoeg vacatures in Nederland, en ook met een specifieke maritieme opleiding zijn er dan ook volop mogelijkheden.
Hulp bij het vinden van een baan aan wal
Als je het besluit hebt genomen om te stoppen met varen dan kun je contact opnemen met Walbanen. Zij kunnen je helpen om een goede baan aan de wal te vinden waarbij jouw kennis en opgedane ervaring goed van pas komen. Walbanen is een gespecialiseerd maritiem uitzendbureau en intermediair die maritiem opgeleiden (officieren, stuurlieden, werktuigkundigen) bemiddelt naar technische en operationele functies aan de wal. Er is veel vraag naar technisch personeel. Zeker zeevarenden zijn gewild, want dit zijn doorgaans mensen die gewend zijn om zelfstandig te werken en zelf oplossingen voor problemen te vinden. Midden op zee kun je immers niet zomaar even een technicus in laten vliegen als er een probleem is. Je moet zelf bedenken hoe het probleem kan worden opgelost, desnoods tijdelijk totdat het schip een haven aan kan doen.
Een baan in jouw regio
Het is zeker niet zo dat een baan aan wal alleen mogelijk is in plaatsen met een maritieme achtergrond. Natuurlijk kun je in de haven van Rotterdam, Hoek van Holland of Den Helder aan het werk. Maar er zijn ook zeker banen in andere regio’s. Als je partner in Drenthe of Brabant werkt en jullie het daar fijn hebben, dan is het dus niet per se nodig om te gaan verhuizen. Als je je inschrijft bij Walbanen dan worden zowel je opleiding en ervaring als je wensen voor een baan aan de wal genoteerd. Vaak kan er direct al een koppeling worden gemaakt met een vacature die is ingediend. Als dat niet het geval is dan wordt er contact opgenomen zodra er een baan is die aansluit bij jouw wensen en mogelijkheden.
Solliciteren naar een walbaan
Wil je solliciteren naar maritieme banen aan wal, dan kan dat ook als je nog vaart. Vaak kan er een videogesprek worden gepland om kennis te maken met een mogelijk nieuwe werkgever. Je kunt meestal zelf bepalen wanneer je aan een nieuwe baan begint, je kunt dus ruim op tijd beginnen met zoeken en dan bijvoorbeeld aangeven dat je over een half jaar wilt stoppen of dat je nu met een reis bezig bent en dat dit je laatste gaat worden. Werkgevers zijn vaak heel blij met een goede en gemotiveerde kracht en willen dan ook best flexibel zijn als het gaat om de startdatum van je nieuwe baan.



