Termunten / Emden(D) – Op de Eems tussen Emden(D) en Termunten is zondagmiddag een schipper van een zeiljacht overboord geslagen. De man kon niet meer zelfstandig aan boord komen, waarna een grootschalige reddingsactie op gang kwam.
Aan boord van het zeiljacht Westbound bevonden zich op dat moment ook twee meisjes van ongeveer 13 jaar oud. Zij sloegen direct alarm nadat de schipper in het water terechtkwam. Via een maydayoproep werden alle schepen in de omgeving gevraagd uit te kijken naar de drenkeling.
Meerdere hulpdiensten kwamen daarop in actie. Reddingsboten van de Duitse reddingsmaatschappij DGzRS en reddingboot Jan en Titia Visser vanuit de Eemshaven werden naar de locatie gestuurd. Ook een reddingshelikopter werd ingezet.
Dankzij aanwijzingen van één van de meisjes aan boord konden hulpverleners snel de positie van de schipper bepalen. De bemanning van de loodsboot Izurdia wist de man vervolgens uit het water te halen.
De schipper was volgens de hulpdiensten volledig bij bewustzijn en maakte het goed. Samen met de bemanning van de loodsboot werd hij teruggebracht naar zijn zeiljacht, dat tijdelijk stuurloos op de Eems dreef. De man voelde zich vervolgens goed genoeg om zijn reis voort te zetten richting de haven van Emden.
De opgeroepen hulpdiensten werden na afloop persoonlijk door de schipper bedankt voor hun snelle inzet.



