Delfzijl – Bij het toiletgebouw aan de Zeedijk in Delfzijl zijn in de nacht van woensdag op donderdag vernielingen gepleegd. Een getuige die naar de meteorietenregen wou kijken zag rond 04.05 uur een vijftal jongeren bij het gebouw bezig en waarschuwde de politie.
Agenten troffen bij aankomst een flink beschadigd toiletgebouw aan. De deur van het invalidentoilet was ingetrapt en in een toilet was vuurwerk afgestoken. Daarbij werd de toiletbril volledig vernield en in stukken geblazen.
Het is vooralsnog niet bekend of er in de nacht aanhoudingen zijn verricht. De politie doet naar verwachting verder onderzoek naar de vernielingen.
De gemeente Eemsdelta is eigenaar van het toiletgebouw en zal de schade laten herstellen. De rommel is inmiddels opgeruimd.
De vernielingen zorgen voor verontwaardiging bij zowel de gemeente als de eigenaar van het nabijgelegen Eemshotel. Zij vragen zich af waarom het nodig is om een openbare voorziening op deze manier te vernielen.
De exacte omvang van de schade is nog niet bekend. Mochten meer mensen getuigen zijn geweest of meer informatie hebben deze kunnen dit melden bij de politie 0900-8844 of de gemeente Eemsdelta.



