Nederland – Vanaf vandaag wordt het nieuwe biljet van 20 euro in Nederland in omloop gebracht. Het nieuwe biljet is beter beveiligd tegen vervalsing dan de huidige twintigjes. De bestaande twintigjes zullen geleidelijk uit de roulatie worden gehaald.
Eerder werd al bekend dat het bankbiljet een echtheidskenmerk heeft in de vorm van een ‘portretraampje’ in het hologram. Daardoor zou het nog moeilijker te vervalsen zijn.
Het nieuwe twintigje heeft, net als de nieuwe biljetten van 5 en 10 euro, een smaragdgroen cijfer en in het watermerk een portret van Europa. Het nieuwe biljet is het derde uit de nieuwe Europaserie. Het nieuwe tientje werd in september vorig jaar al in omloop gebracht, het vijfje begin 2013.