Loppersum – Burgemeester Gerard Beukema geeft zaterdagmiddag mevrouw Pilke Heikema-Briek gefeliciteerd met haar 104e verjaardag.
Mevrouw Heikema-Briek werd geboren in 1917 in Wagenborgen. In 1949 trouwde ze met kapper Klaas Heikema uit Zeerijp. Het echtpaar kreeg één dochter, met nu twee kleinzonen en 5 achterkleinkinderen.
Na een val kwam ze in mei 2016 in Wiemersheerd te wonen, op een daalders plekje, drie hoog, waar ze alles in de gaten kan houden aan de voorzijde, bij de hoofdingang.
Wateroverlast, spuiten door de Brandweer bij de hitte van vorig jaar, protestdemonstraties in verband met de aardbevingen, de nieuwbouw van Spoorzicht, er ontgaat haar maar weinig. Wel worden de laatste jaren zowel haar gehoor als haar ogen minder.
Omdat ze niet meer goed op haar benen kan staan, is ze wel alle dagen aan een rolstoel gekluisterd. “K heb ’t hier goud”, zegt ze vaak over Wiemersheerd Loppersum.