Appingedam – Dit voorjaar start alweer het vierde seizoen voor de rondvaartboot van Appingedam: de “Damsterveer”. In de afgelopen drie jaren heeft de “Damsterveer” jaarlijks zo’n 5000 mensen laten kennismaken met Appingedam vanaf het water. Wekelijks worden er op zaterdag en in de zomermaanden op woensdag reguliere afvaarten gehouden. Tijd voor iets nieuws!
Het bestuur van de “Damsterveer” zocht al enige tijd naar een mogelijkheid om hun dienstverlening uit te breiden en Appingedam nog meer op de kaart te zetten. Samen met de vertegenwoordigers van de kunst- & historische organisaties en musea is het idee uitgewerkt om de “Damsterveer” één keer per maand als veerdienst te gaan gebruiken. Dit project heeft de titel “Artiveer” meegekregen; een nieuw evenement die via het water verschillende culturele en kunstzinnige organisaties in Appingedam laat samenwerken in één project. Wat houdt dit evenement precies in.
Via het water kunnen bezoekers met een arrangement naar 9 musea, galerieën en cultuurhistorische gebouwen om de verborgen parels van Appingedam te ontdekken. De “Damsterveer” verbindt deze kunstzinnige en culturele locaties door op de desbetreffende dagen een hop-on hop-of veer te worden met diverse aanlegpunten in de stad.
Met dit plan hopen zij mensen van buiten de regio Noordoost Groningen aan te trekken om kennis te maken met de kunst- en cultuurhistorische stad Appingedam. De doelgroep die “ARTIVEER” beoogt zijn cultuurtoeristen met een grote interesse in kunst en historie. Ze hoopt hiermee nieuwe bezoekers te krijgen die Appingedam niet of nauwelijks kennen, terugkerende bezoekers die weten wat de stad te bieden heeft en Duitse toeristen.
Op vier vrijdagen in het pilotjaar 2018, te weten : 11 mei, 15 juni, 20 juli en 17 augustus, wordt vanuit de “VVV Appingedam” een arrangement aangeboden om met een passe-partout gebruik te maken van de “Damsterveer” en toegang te krijgen tot alle deelnemende locaties. Dit arrangement kan verder uitgebreid worden met een lunch en/of een diner bij vier eetgelegenheden in Appingedam. Bij succes wordt “ARTIVEER” uitgebreid naar zes tot acht keer per jaar.
Er wordt nu nog met man en macht gewerkt aan de website waar iedereen straks alle informatie kan vinden betreffende dit evenement en waar ook de tickets besteld kunnen worden. De organisatie hoopt binnen nu en twee weken deze website operabel te krijgen