• Contactpagina
  • Adverteren
  • Nieuws insturen
  • Over ons
  • Privacybeleid
  • Cookiebeleid (EU)
zaterdag 14 juni 2025
Eemskrant.nl | Nieuws uit de regio Eemsdelta
  • Homepage
  • Nieuws uit
    • Gemeente Eemsdelta
    • Gemeente Het Hogeland
    • Gemeente Midden-Groningen
    • Provincie Groningen
    • Landelijk nieuws
  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • Contactpagina
    • Nieuws insturen
    • Adverteren
    • Archief
Niks gevonden
Bekijk alle resultaten
  • Homepage
  • Nieuws uit
    • Gemeente Eemsdelta
    • Gemeente Het Hogeland
    • Gemeente Midden-Groningen
    • Provincie Groningen
    • Landelijk nieuws
  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • Contactpagina
    • Nieuws insturen
    • Adverteren
    • Archief
Niks gevonden
Bekijk alle resultaten
Eemskrant.nl | Nieuws uit de regio Eemsdelta
Homepage Overig nieuws

FNV: Loon en werkdruk belangrijkste redenen om ziekenhuissector te verlaten

13 september 2019 08:03
Leestijd: 3 minuten om te lezen
A A

Nederland – Ruim 8 op de 10 ziekenhuismedewerkers vinden het loon dat zij voor hun werk ontvangen onvoldoende. Ook de financiële compensatie voor de oproep- en bereikbaarheidsdiensten vinden zij niet genoeg. Ruim 74% van de ziekenhuismedewerkers overweegt  weleens de sector te verlaten. Als belangrijkste vertrekredenen worden aangegeven: werkdruk (59%), loon (53%) en werk/privébalans (25%). Dit blijkt uit een enquête van FNV onder 1.150 ziekenhuismedewerkers.

Werkdruk
Werkdruk is de belangrijkste oorzaak dat ziekenhuismedewerkers de sector weleens willen verlaten (59%). 6 van de 10 respondenten geven aan dat de balans tussen werk en privé niet goed is. 63% kan het werk niet loslaten in de vrije tijd. Ruim 82% van de ondervraagden zegt dat in hun ziekenhuis onvoldoende collega’s zijn om het werk te doen.

Verpleegkundige Anique: ‘Bij ons worden zelfs minder patiënten opgenomen dan wij aan capaciteit hebben, omdat er domweg niet genoeg mensen zijn om het werk te doen. Dat verlicht onze werkdruk overigens bijna niet, omdat de patiënten die wel worden opgenomen, vaak meer zorg nodig hebben dan normaal. Het is natuurlijk vreselijk dat wij zieke en hulpbehoevende mensen niet kunnen helpen, omdat er geen collega’s meer zijn om de roosters rond te krijgen.’

Loon te weinig voor het werk
Van de ondervraagden geeft 84% aan dat zij het loon onvoldoende vinden voor het werk dat ze doen. Ook geeft 81% aan dat de financiële compensatie voor de bereikbaarheids- en oproepdiensten niet genoeg is.

Operatie-assistente Miran: ‘Ik heb een contract van 36 uur, maar ik moet steeds meer werken tijdens mijn bereikbaarheidsdiensten. Zo lopen mijn werkweken soms op tot wel 60 uur. Maar ik ontvang voor die extra uren geen volledig uurloon; voor op maandagavond opereren krijg ik van de gewerkte uren maar een kwart betaald. Dat is echt een uitknijpregeling. Zeker omdat de belasting tijdens bereikbaarheidsdiensten steeds groter wordt. Tijdens deze diensten draaien we veel uren, en het aantal diensten neemt toe door gebrek aan personeel.’

Nieuwe ‘ziekenhuisstakingen’ vanaf volgende week
De actiebereidheid onder de ondervraagden is hoog. Ruim 98% vindt dat de acties voor een goede cao door moeten gaan. Voor de zomer zijn Alkmaar, Assen en Eindhoven zondagsdiensten gedraaid  – het ultieme actiemiddel in ziekenhuizen.  De actiecomités in de ziekenhuizen hebben de zomer gebruikt om nieuwe zondagsdiensten voor te bereiden voor september en oktober.

Elise Merlijn, cao-onderhandelaar bij FNV Zorg & Welzijn: ‘In de zomervakantie waren alle handen aan het bed nodig. Nu worden de zondagsdiensten weer opgestart om de druk voor een goede cao verder op te voeren. Er staan 17 ziekenhuizen op de planning waar ziekenhuismedewerkers de komende vier weken 24 uur alleen spoedeisende zorg verlenen. We beginnen met het Ommelander Ziekenhuis in Groningen op 18 september. Daar zullen alle afdelingen van het ziekenhuis, waar totaal 1.300 mensen werken, het werk voor niet-spoedeisende zaken een dag neerleggen.’

Cao-conflict om loon
FNV Zorg & Welzijn, NU’91, FBZ en CNV willen een goede cao voor de 200.000 ziekenhuismedewerkers met een salarisverhoging van 5% en een extra toeslag op loon wanneer er een beroep wordt gedaan op extra inspanning op korte termijn van medewerkers. Ook willen de vakbonden goede afspraken over arbeids- en rusttijden en over instroom en behoud van medewerkers. De cao-onderhandelingen met de ziekenhuiswerkgevers (NVZ) liepen in juni stuk. Er vallen ongeveer 200.000 ziekenhuismedewerkers onder de cao ziekenhuizen. Deze werken verspreid over 83 ziekenhuizen en 30 revalidatiecentra in Nederland.

Vorige bericht

Gereedschap voor het zelf repareren van auto’s

Volgende bericht

Groningen Seaports: “Geef energietransitie ruimte en vertrouwen, dan verlaagt ook de stikstofuitstoot”

Verwante berichten

Provincie Groningen

Elektrische ambulance voor Dierenambulance Groningen

12 juni 2025 09:02
Provincie Groningen

Commissie voor de milieueffectrapportage: Waddenzee kan lijden onder uitbreiding Eemshaven

11 juni 2025 11:11
Volgende bericht

Groningen Seaports: "Geef energietransitie ruimte en vertrouwen, dan verlaagt ook de stikstofuitstoot"

Eemskrant.nl | Nieuws uit de regio Eemsdelta

Eemskrant.nl - Nieuws uit de gemeente Eemsdelta en omstreken.

Categories

  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • DelfSail
  • Gemeente Eemsdelta
  • Gemeente Het Hogeland
  • Gemeente Midden-Groningen
  • Landelijk nieuws
  • Overig nieuws
  • Provincie Groningen
  • Zakelijk

Browse by Tag

ambulance Appingedam ASWA Bedum Bierum brand brandweer CVW Delfsail Delfzijl Den Haag eemsdelta Eemsdeltacollege Eemshaven Eemsmond Farmsum fotos gaswinning Groningen Groningen Seaports haven Holwierde loppersum Middelstum molenberg N33 NAM NCG ongeluk ongeval OZG politie Siddeburen Slochteren Spijk Steendam Termunten Termunterzijl Uithuizen voetbal wagenborgen Winschoten Winsum woldendorp Zeerijp

© 2025 Eemskrant.nl - Nieuws uit de gemeente Eemsdelta

Niks gevonden
Bekijk alle resultaten
  • Homepage
  • Nieuws uit
    • Gemeente Eemsdelta
    • Gemeente Het Hogeland
    • Gemeente Midden-Groningen
    • Provincie Groningen
    • Landelijk nieuws
  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • Contactpagina
    • Nieuws insturen
    • Adverteren
    • Archief

© 2025 Eemskrant.nl - Nieuws uit de gemeente Eemsdelta