’t Zandt – Maandag 12 maart 2018 werd de eerste paal geslagen van de bouw van Zonnepark ’t Zandt. Zo wordt nu ook echt zichtbaar waar Energiecoöperatie Zonnedorpen zich de afgelopen jaren voor heeft ingezet. Onder auspiciën van Zonnestroom Nederland worden op het perceel achter de Gerard van Damstraat in ’t Zandt ruim 1200 palen de grond in geslagen om plaats te maken voor ruim 1500 zonnepanelen.
Energiecoöperatie Zonnedorpen verwacht vanaf april 2018 stroom te gaan opwekken en te leveren aan huishoudens en bedrijven uit de dorpen Godlinze, Garsthuizen, Leermens, ‘t Zandt, Zeerijp en Zijldijk. Het zonnepark met ruim 1500 zonnepanelen komt op een stuk land dat achter de Gerard van Damstraat in ’t Zandt ligt.
Om te profiteren van deze goedkope en groene, lokaal opgewekte stroom moeten huishoudens en bedrijven lid worden van de Energiecoöperatie Zonnedorpen. De coöperatie heeft inmiddels al 60 leden. Het bestuur gaat bij zoveel mogelijk huishoudens en bedrijven langs om leden te werven. Uniek voor Zonnedorpen is dat er geen investering nodig is. Leden krijgen –dus zonder investering- voordeel op hun eigen energierekening én ze verdienen voor hun dorp een bijdrage. Lid worden van de coöperatie of meer weten? Kijk op de website www.zonnedorpen.nl of stuur een e-mail aan info@zonnedorpen.nl.
Het Zonnepark levert een vermogen van 405kWp. De verwachte jaaropbrengst is 322.380kWh. Dat is goed voor minstens 80 huishoudens.