Appingedam – De woningen van de bewoners van de Prinsesseweg in Appingedam gaan over naar het inspectieprogramma van Nationaal Coördinator Groningen (NCG). De bewoners kregen vorige week de keuze: of doorgaan met het huidige plan van versterken -inclusief een aantal door hen aangedragen aanpassingen- of meegaan in het inspectieprogramma van NCG. Deze week bleek dat zij met een ruime meerderheid voor dit laatste kiezen.
De woningen zouden in eerste instantie op basis van afspraken uit 2015 versterkt, verduurzaamd, verbeterd en hersteld worden. De bewoners gaven aan dit niet te zien zitten en willen sloop en vervangende nieuwbouw van hun woning. Voor Woongroep Marenland is dit echter om meerdere redenen niet haalbaar.
Daarom kregen de twaalf bewoners de keuze: versterken volgens het bestaande plan -inclusief een aantal verbeteringen die zij hebben aangedragen, zoals het extra isoleren van de berging en aanvullend onderzoek naar mogelijk scheve vloeren- of stoppen met dit plan en meegaan in het inspectieprogramma van de NCG. Zij kozen voor dit laatste.
Inspectie door NCG
Dit betekent dat de twaalf woningen door NCG geïnspecteerd gaan worden. Wanneer dit gebeurt is nog niet bekend. Hierover gaat Woongroep Marenland in overleg met NCG. Zodra de planning bekend is, worden de bewoners door Woongroep Marenland hierover geïnformeerd.
Omdat nog niet duidelijk is op welke termijn de woningen versterkt worden, gaat Woongroep Marenland verder met regulier onderhoud aan deze woningen. Bovendien worden voorbereidingen van het huidige project hersteld of verwijderd.