Oosterwijtwerd – Een automobilist is zaterdagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Krewerderweg tussen Oosterwijtwerd en Krewerd. De man miste een bocht, raakte een boom en kwam uiteindelijk op de kop in een sloot tot stilstand.
De bestuurder was zelf niet in staat hulpdiensten in te schakelen. Een toevallige passant zag het voertuig in de sloot liggen en aarzelde niet: hij sprong zelf de sloot in om de automobilist te hulp te schieten en alarmeerde direct de hulpdiensten. Hoelang het voertuig al op de kop in de sloot had gelegen op het moment dat het werd ontdekt, is niet bekend.
De passant wist het slachtoffer uit de auto te krijgen, waarna ambulancepersoneel de man ter plaatse behandelde. Het slachtoffer is daarna overgebracht naar het ziekenhuis. De politie vermoedt dat de bestuurder onder invloed van alcohol of drugs reed. In het ziekenhuis wordt een bloedproef afgenomen. Een bergingsbedrijf haalde het zwaar beschadigde voertuig uit de sloot.




