Appingedam – Aan de Wethouder Olthoflaan, Mr. A. T. Voslaan, Burgemeester Klauckelaan en de Ippius- en Placiusstraat in Appingedam is gestart met de sloop van 121 woningen. Ze worden vervangen door 119 aardbevingsbestendige nieuwbouwwoningen. De woningen maken onderdeel uit van de versterking van het Hart van Opwierde.
Ideeën bewoners
Inmiddels zijn alle eigenaren verhuisd naar een tijdelijke woning, zodat Revoort B.V. in opdracht van Nationaal Coördinator Groningen (NCG) kon starten met de sloop van de woningen. Om de bouwhekken op te leuken vroeg NCG aan de bewoners om hierover na te denken en ideeën aan te leveren. Deze ideeën zijn afgebeeld op doeken die op de bouwhekken zijn gehangen. De start van de bouw staat gepland in augustus, direct na de bouwvak.
Project Hart van Opwierde
Binnen het versterkingsproject ‘Hart van Opwierde’ worden in opdracht van Nationaal Coördinator Groningen 337 koop- en huurwoningen in Appingedam gesloopt en nieuw gebouwd. Het project is opgesplitst in drie clusters. Elk cluster bestaat uit tussen de 103 en 121 woningen. Het eerste cluster van 103 woningen is al opgeleverd. De nieuwbouw van 113 woningen van het tweede cluster startte begin april. De sloop van de woningen van het derde cluster is inmiddels gestart.





