Bierum – Op het voormalige terrein van de borg in Bierum ligt de Luingahof. Sinds 2016 runt Nienke Wolters hier een boerderijwinkel met theeschenkerij en een grote boomgaard. Zij woont hier samen met haar gezin, dat ook meewerkt in het bedrijf.
Tijdens de coronaperiode nam het aantal bezoekers sterk toe. “Het is eigenlijk met corona heel druk geworden en mensen zijn daarna gebleven,” vertelt Wolters. Op de Luingahof wordt veel zelf gedaan en er wordt zoveel mogelijk samengewerkt met lokale ondernemers. Elk jaar wordt op het terrein het kunstevenement Oogst en kunstfair georganiseerd, op de laatste zaterdag van de zomervakantie.
Wolters is tevreden over de rol van de ondernemersvereniging en het toeristisch bureau. Tegelijkertijd ziet zij kansen om meer aandacht te besteden aan de historische waarde van het voormalige borgterrein en de wandelpaden in het gebied. Volgens haar kunnen deze beter worden onderhouden en kan de gemeente daarbij een rol spelen.
GroenLinks-PvdA vindt het belangrijk dat historische plekken behouden blijven en goed toegankelijk zijn. Volgens de partij kan de gemeente helpen door te zorgen voor beter onderhoud en door het gebied aantrekkelijker te maken voor wandelaars en bezoekers.



