Delfzijl – Op maandag 21 en zaterdag 26 oktober hebben kinderen gratis toegang tot het MuzeeAquarium in Delfzijl. Dit in het kader van de Week van Ons Water, waarin door heel Nederland leerzame en verrassende activiteiten worden georganiseerd.
Maandag 21 oktober: spelletjes middag
Waterschap Noorderzijlvest organiseert op maandag 21 oktober in het MuzeeAquarium een oergezellige spelletjesmiddag met als thema ‘Heel veel water’. Kom Hozen en Lozen, zandzakken gooien, evacueren vanaf een zolder en laat de straten onderlopen in de watertafel. Van bordspel tot VR-excursie, van actiespel tot relaxed kleuren. Alle kinderen in de basisschoolleeftijd zijn van harte welkom tussen 13:30u en 17:00 uur.
Zaterdag 26 oktober: Dag van de bodemschatten
Op Zaterdag 26 oktober van 10:00 tot 17:00 uur is het in het MuzeeAquarium de ‘Dag van de bodemschatten’. Waterschap Noorderzijlvest stelt deze dag enkele kanons- en musketkogels beschikbaar die in 2018 zijn aangetroffen tijdens de werkzaamheden aan de dijk. De kogels dateren uit 1814 en zijn afgeschoten door Engelse oorlogsbodems die destijds in de Eems voeren voor de kust van Delfzijl. Met een VR-bril is te zien waar de kogels precies zijn aangetroffen.