• Contactpagina
  • Adverteren
  • Nieuws insturen
  • Over ons
  • Privacybeleid
zondag 28 december 2025
Eemskrant.nl | Nieuws uit de regio Eemsdelta
  • Homepage
  • Nieuws uit
    • Gemeente Eemsdelta
    • Gemeente Het Hogeland
    • Gemeente Midden-Groningen
    • Provincie Groningen
    • Landelijk nieuws
  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • Contactpagina
    • Nieuws insturen
    • Adverteren
    • Archief
Niks gevonden
Bekijk alle resultaten
  • Homepage
  • Nieuws uit
    • Gemeente Eemsdelta
    • Gemeente Het Hogeland
    • Gemeente Midden-Groningen
    • Provincie Groningen
    • Landelijk nieuws
  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • Contactpagina
    • Nieuws insturen
    • Adverteren
    • Archief
Niks gevonden
Bekijk alle resultaten
Eemskrant.nl | Nieuws uit de regio Eemsdelta


Homepage Nieuws uit Gemeente Eemsdelta

Goede ideeën gezocht voor ondernemen in coronatijd

14 mei 2020 09:42
Leestijd: 3 minuten om te lezen
A A
Deel op FacebookDeel op WhatsappDeel op Telegram

Regio – Economic Board Groningen (EBG) organiseert een online EBG Pitch ‘Van crisis naar kansen!’. Ondernemers worden opgeroepen goede ideeën in te sturen die een steentje kunnen bijdragen aan de bedrijvigheid in Noord- en Midden-Groningen. EBG is op zoek naar ideeën die voortkomen uit de noodzaak anders te moeten werken in deze coronatijd. EBG heeft vaker EBG Pitches en andere wedstrijden georganiseerd. ‘Dit wordt de allereerste online pitch-wedstrijd, waarbij we inspelen op deze tijd’, aldus bestuursvoorzitter Emme Groot. De drie deelnemers met de beste ideeën mogen online pitchen aan jury en publiek, die allebei stemmen wie er met het grootste bedrag vandoor gaat om zijn of haar plannen waar te maken. Er is €10.000 aan prijzengeld beschikbaar.

Oplossingen voor bedrijven in de ‘anderhalve meter maatschappij’
Door de coronacrisis is de toekomst voor veel ondernemers onzeker. Veel bedrijven zien hun omzet dalen. Tegelijkertijd ontstaan er nieuwe manieren van werken en sommige ondernemers bedenken nieuwe producten, diensten of aanpassingen in hun bedrijfsvoering. ‘Met deze online EBG Pitch willen we ondernemers uitdagen om kansen te zien in deze coronatijd,’ aldus Emme Groot, bestuursvoorzitter Economic Board Groningen. ‘Met een geldbedrag voor de drie beste inzendingen geven we een zetje in de rug om het idee uit te voeren. We bieden de deelnemers tevens een podium, ze kunnen profiteren van publiciteit. We hopen dat we met de ideeën ook andere ondernemers in de regio inspireren en stimuleren om in te spelen op de ontstane situatie.’ De jury en het publiek kiezen samen het beste idee en verdelen de € 10.000.

De Online EBG Pitch is bedoeld voor ondernemers uit één van de volgende gemeenten: Het Hogeland, Loppersum, Appingedam, Delfzijl, Oldambt, Midden-Groningen of voormalig gemeente Ten Boer. Als een deelnemer hier niet woont of is gevestigd, moet hij/zij kunnen aantonen dat deze regio primair profiteert van het idee. EBG is op zoek naar ideeën die draaien om ondernemerschap en een positief effect hebben op de bedrijvigheid.

Juryprijs en online publieksprijs
De jury bestaat uit Cas König, directeur Groningen Seaports, Ralph Steenbergen, directeur/eigenaar Nesk, en Abel Nieveen, voorzitter Commerciële Club Ventus.

Mkb’ers en startups kunnen zich vóór 26 mei aanmelden met hun idee. Tijdens de selectiedag op 2 juni kiest de selectiecommissie op basis van de inzendingen de drie ondernemers met de beste ideeën die hun idee mogen pitchen in een korte video. EBG biedt de finalisten een pitch-training, zodat ze hun idee zo goed mogelijk kunnen presenteren. De drie video’s worden op de website van EBG geplaatst en het online publiek mag stemmen op het beste idee. De jury verdeelt de juryprijs van €8.000 over de drie finalisten (respectievelijk €5.000, €2.000, en €1.000). Daarnaast ontvangt de finalist met de meeste online stemmen de publieksprijs van €2.000. Elke deelnemer krijgt de mogelijkheid om advies op maat te krijgen bij het realiseren van zijn/haar idee. Ondernemers kunnen uiterlijk 25 mei hun idee aanmelden via www.ebgn.nl/coronapitch

Ondersteuning ondernemers tijdens coronacrisis

Economic Board Groningen is opgericht om de werkgelegenheid en bedrijvigheid in Noord- en Midden-Groningen te stimuleren. ‘Ondernemers kloppen tijdens de coronacrisis nog vaker aan voor ondersteuning’, vertelt Emme Groot. ‘Om de ondernemers in onze regio zo goed mogelijk te helpen organiseren we webinars en online sessies en we hebben de EBG AdviesregelinG aangepast. Vanaf nu kunnen ondernemers ook gebruikmaken van deze regeling als ze advies inwinnen bij een financieel adviseur of ondersteuning krijgt van een accountant.’

Kijk voor meer informatie op www.ebgn.nl/corona

Deel7VerstuurDeel
Vorige bericht

Vorig jaar meer diefstal en overtreding huisregels door asielzoekers

Volgende bericht

Unieke gevelsteen gevonden op terrein steenfabriek Rusthoven

Verwante berichten

Gemeente Eemsdelta

Verlichte trekkers zorgen voor sfeer tijdens lichtjestocht door Eemsdelta

28 december 2025 11:35
Gemeente Eemsdelta

Medora Appingedam opent deuren in voormalig pand van viswinkel aan de Sint Annastraat

26 december 2025 11:00
Volgende bericht
Foto: Het Groninger Landschap

Unieke gevelsteen gevonden op terrein steenfabriek Rusthoven

Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Eemskrant.nl is een regionale nieuwswebsite die zich richt op de gemeente Eemsdelta en omliggende gebieden zoals de gemeenten Midden-Groningen en het Hogeland. De site biedt dagelijks actuele berichten over uiteenlopende onderwerpen, waaronder politiek, 112-nieuws, cultuur, sport en lokale evenementen. Naast serieuze nieuwsitems besteedt Eemskrant.nl ook aandacht aan positieve en menselijke verhalen die de regio.

Follow us

Categorieën

  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • DelfSail
  • Gemeente Eemsdelta
  • Gemeente Het Hogeland
  • Gemeente Midden-Groningen
  • gemeenteraadsverkiezingen 2026
  • Landelijk nieuws
  • Overig nieuws
  • Provincie Groningen
  • Zakelijk

Eemskrant.nl

© 2025 Eemskrant.nl - Nieuws uit de gemeente Eemsdelta

  • Adverteren
  • Archief
  • Automatische concepten
  • Contactpagina
  • Disclaimer
  • Eemskrant.nl – Altijd actueel nieuws uit Eemsdelta en Het Hogeland
  • Homepage
  • Nieuws insturen
  • Nieuws overzicht
  • Over ons
  • Privacybeleid
  • 📌 Contentrichtlijnen Eemskrant.nl
Niks gevonden
Bekijk alle resultaten
  • Homepage
  • Nieuws uit
    • Gemeente Eemsdelta
    • Gemeente Het Hogeland
    • Gemeente Midden-Groningen
    • Provincie Groningen
    • Landelijk nieuws
  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • Contactpagina
    • Nieuws insturen
    • Adverteren
    • Archief

© 2025 Eemskrant.nl - Nieuws uit de gemeente Eemsdelta