Appingedam – Aan de Olingermeeden 3 in Appingedam is woensdagmiddag het nieuwe gezamenlijke gebouw van de Delta/Bladergroenschool van RENN4, het Behandelcentrum Kind & Gezin van Elker en de dagbehandelingsgroep van Cosis officieel geopend.
Na toespraken van de directies van de betrokken organisaties werd samen met leerlingen Yara en Ruben de naam van het nieuwe gebouw De Samensprong onthuld. Dat gebeurde door samen met wethouders Jan Menninga en David de Jong het doek van het naambord te verwijderen. Aansluitend kregen genodigden en belangstellenden de gelegenheid om het gebouw van binnen te bekijken.
In het nieuwe pand werken onderwijs en zorg intensief samen. De Delta/Bladergroenschool biedt onderwijs aan kinderen van 4 tot 12 jaar die extra ondersteuning nodig hebben op het gebied van leren en gedrag. Het gaat onder meer om kinderen met een verstandelijke beperking of leerlingen die in het reguliere basisonderwijs onvoldoende tot hun recht komen.
Het Behandelcentrum Kind & Gezin van Elker richt zich op specialistische dagbehandeling voor kinderen met complexe ontwikkelingsproblematiek. Daarbij worden ouders nadrukkelijk betrokken. De behandeling wordt afgestemd op de specifieke ontwikkelbehoeften van het kind en de hulpvraag van het gezin. Een multidisciplinair team kijkt niet alleen naar het gedrag en de ontwikkeling van het kind, maar ook naar wat thuis helpend kan zijn.
Ook de dagbehandelingsgroep van Cosis heeft in het gebouw een plek gekregen. Hier wordt intensief gewerkt aan de ontwikkeling van kinderen met een ontwikkelingsachterstand. Dat gebeurt in nauwe samenwerking met ouders, behandelaren en begeleiders, met als doel het kind optimaal te ondersteunen binnen zijn of haar mogelijkheden.
Door de krachten te bundelen en onder één dak samen te werken, willen de organisaties ouders en kinderen in de regio een geïntegreerd aanbod van onderwijs en zorg bieden. De samenwerking richt zich vooral op jonge kinderen, waarbij gezamenlijk wordt gekeken naar het ontwikkelperspectief van ieder kind dat extra ondersteuning nodig heeft.





