• Contactpagina
  • Adverteren
  • Nieuws insturen
  • Over ons
  • Privacybeleid
  • Cookiebeleid (EU)
maandag 23 juni 2025
Eemskrant.nl | Nieuws uit de regio Eemsdelta
  • Homepage
  • Nieuws uit
    • Gemeente Eemsdelta
    • Gemeente Het Hogeland
    • Gemeente Midden-Groningen
    • Provincie Groningen
    • Landelijk nieuws
  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • Contactpagina
    • Nieuws insturen
    • Adverteren
    • Archief
Niks gevonden
Bekijk alle resultaten
  • Homepage
  • Nieuws uit
    • Gemeente Eemsdelta
    • Gemeente Het Hogeland
    • Gemeente Midden-Groningen
    • Provincie Groningen
    • Landelijk nieuws
  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • Contactpagina
    • Nieuws insturen
    • Adverteren
    • Archief
Niks gevonden
Bekijk alle resultaten
Eemskrant.nl | Nieuws uit de regio Eemsdelta
Homepage Nieuws uit Gemeente Eemsdelta

Denk mee over een nieuwe gemeentenaam en maak kans op een leuke prijs

13 december 2018 14:56
Leestijd: 3 minuten om te lezen
A A

Appingedam / Delfzijl / Loppersum – Wie bedenkt een naam voor de nieuwe gemeente die op 1 januari 2021 ontstaat na samenvoeging van de gemeenten Appingedam, Delfzijl en Loppersum? Vanaf 18 december tot en met 20 januari 2019 kan iedereen een nieuwe naam indienen. Deze moet Nederlands zijn en makkelijk uit te spreken. Verder mag de naam niet teveel lijken op een andere plaatsnaam of gemeentenaam in Nederland. Alle voorwaarden staan onderaan dit bericht.

Waar dien je de naam in?
Op een groot aantal plekken in Appingedam, Delfzijl en Loppersum liggen vanaf 18 december ansichtkaarten waarop een naam van onze nieuwe gemeente kan worden ingevuld. Deze ansichtkaarten liggen in tal van openbare gelegenheden zoals gemeentehuizen winkels, dorpshuizen, bibliotheek, sportkantines, scholen en verzorgingshuizen. Iedereen mag meedoen: Jong, oud, inwoners en niet-inwoners. De ingevulde ansichtkaart kan gratis in de brievenbus worden gedaan. Het adres staat er op vermeld. Een naam die één keer wordt ingediend maakt evenveel kans om in de top 3 te komen als een naam die meerdere keren wordt aangegeven.

Namen kunnen ook worden ingediend via de mail: [email protected], [email protected] en [email protected]. Als u wilt meedingen naar een prijs vermeld dan de persoonlijke gegevens.

Top 3
De naamgevingscommissie  kiest vervolgens een top 3 uit de inzenders. In die commissie zitten inwoners uit de drie gemeenten, die kennis hebben van cultuur, historie, bedrijfsleven en/of samenleving.

Dit zijn de leden van de naamgevingscommissie:
Onafhankelijk voorzitter de heer M.A.P. Michels. Hij heeft geen stemrecht.
–              De heer C. König (gem. Delfzijl) kennis op het gebied van regionale economie en het bedrijfsleven
–              Mevrouw P. Cock (gem. Delfzijl) kennis op het gebied van en betrokken bij de samenleving
–              De heer J. ten Hove (gem. Appingedam) kennis op het gebied van cultuur en historie van het gebied
–              Mevrouw I. Bos (gem. Appingedam) kennis op het gebied van en betrokken bij de samenleving
–              De heer R. Blaauw (gem. Appingedam) als jongere uit het gebied
–              De heer W. Scheltens (gem. Loppersum) kennis op het gebied van cultuur, historie en geografie van het gebied
–              De heer E. Raad (gem. Loppersum) kennis op het gebied van en betrokken bij de samenleving

Stemmen favoriete naam
Vervolgens kunnen alle inwoners van zestien jaar en ouder van 9 tot en met 26 februari 2019 stemmen op hun favoriet. Onze nieuwe gemeente krijgt de naam met de meeste stemmen. Begin maart 2019 wordt de nieuwe naam bekend gemaakt.

Prijs
Onder de bedenkers van de winnende naam wordt een prijs verloot: Een geheel verzorgd verwenarrangement in Appingedam, Delfzijl en Loppersum.

Voorwaarden voor de naam van onze nieuwe gemeente.
De nieuwe gemeentenaam:

–              de naam mag niet elders in Nederland voorkomen;
–              de naam mag nog niet zijn vastgelegd in namen-/merkenregisters;
–              de naam mag niet te veel lijken op een andere (oude) gemeentenaam in Nederland (moet uniek  zijn);
–              de naam mag geen strijd opleveren met wettelijke bepalingen;
–              de naam mag geen samenstelling zijn van de namen van de huidige gemeenten, bijvoorbeeld     Delfdamsum als samenstelling van Delfzijl, Appingedam en Loppersum;
–              de nieuwe naam is een Nederlandse naam die volgens de huidige spellingregels wordt geschreven;
–              de nieuwe naam past bij de identiteit van de nieuwe gemeente;
–              de nieuwe naam is gemakkelijk te onthouden, uit te spreken en te schrijven en praktisch in het dagelijks gebruik;
–              de nieuwe naam straalt herkenbaarheid en aantrekkingskracht uit (vanuit toeristisch-, economisch-, en woonperspectief) en mag niet worden gebruikt voor zowel de gemeente als een gebiedsdeel of verwijzen naar meren en/of streken die ook voor een aanzienlijk deel in andere gemeenten liggen;
–              de nieuwe naam heeft topografische en/of historische verwantschap met het gebied c.q.  gebiedsdelen van de nieuwe gemeente.

Vorige bericht

Gewonde zwaan laat zich niet makkelijk vangen

Volgende bericht

Koninklijke Onderscheiding voor vertrekkende Marijke van Beek

Verwante berichten

Foto: Gemeente Eemsdelta
Gemeente Eemsdelta

Geldwijzer Eemsdelta: nieuwe samenwerking versterkt hulp bij geldzaken

23 juni 2025 18:49
Foto: Marga de Groot
Gemeente Eemsdelta

Kinderen maken hun buurt goud: actie sluit af met spetterend feest in Oosterwijtwerd

23 juni 2025 12:50
Volgende bericht
Foto: Gemeente Eemsmond

Koninklijke Onderscheiding voor vertrekkende Marijke van Beek

Eemskrant.nl | Nieuws uit de regio Eemsdelta

Eemskrant.nl - Nieuws uit de gemeente Eemsdelta en omstreken.

Categories

  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • DelfSail
  • Gemeente Eemsdelta
  • Gemeente Het Hogeland
  • Gemeente Midden-Groningen
  • Landelijk nieuws
  • Overig nieuws
  • Provincie Groningen
  • Zakelijk

Browse by Tag

ambulance Appingedam ASWA Bedum Bierum brand brandweer CVW Delfsail Delfzijl Den Haag eemsdelta Eemsdeltacollege Eemshaven Eemsmond Farmsum fotos gaswinning Groningen Groningen Seaports haven Holwierde loppersum Middelstum molenberg N33 NAM NCG ongeluk ongeval OZG politie Siddeburen Slochteren Spijk Steendam Termunten Termunterzijl Uithuizen voetbal wagenborgen Winschoten Winsum woldendorp Zeerijp

© 2025 Eemskrant.nl - Nieuws uit de gemeente Eemsdelta

Niks gevonden
Bekijk alle resultaten
  • Homepage
  • Nieuws uit
    • Gemeente Eemsdelta
    • Gemeente Het Hogeland
    • Gemeente Midden-Groningen
    • Provincie Groningen
    • Landelijk nieuws
  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • Contactpagina
    • Nieuws insturen
    • Adverteren
    • Archief

© 2025 Eemskrant.nl - Nieuws uit de gemeente Eemsdelta