Appingedam – De Damster Reddingsbrigade heeft gisteren, op 23 juni 2026, een bijzondere mijlpaal bereikt. Precies vijftig jaar geleden werd de vereniging opgericht. Sinds 23 juni 1976 zetten vrijwilligers zich in voor één gezamenlijk doel: het voorkomen en bestrijden van verdrinkingen.
Wat begon als een lokale reddingsbrigade is in de afgelopen vijf decennia uitgegroeid tot een belangrijke organisatie binnen Appingedam, Delfzijl en de gemeente Eemsdelta. Generaties kinderen, jongeren en volwassenen hebben er leren zwemmen, reddend zwemmen en lifeguarden. Daarbij staat veiligheid in en rond het water al vijftig jaar centraal.
De Damster Reddingsbrigade is niet alleen actief met opleidingen en trainingen. Ook tijdens evenementen, sportwedstrijden, zwemactiviteiten, nieuwjaarsduiken en andere activiteiten op en rond het water zijn de vrijwilligers regelmatig aanwezig om de veiligheid te waarborgen. Daarnaast maakt de brigade deel uit van de Regionale Voorziening Reddingsbrigades Groningen-Drenthe en de Nationale Reddingsvloot, waardoor zij ook kunnen worden ingezet bij grootschalige waterincidenten en overstromingen.
Volgens de vereniging zijn het vooral de vele vrijwilligers die het succes van de afgelopen vijftig jaar mogelijk hebben gemaakt. Met hun inzet voor opleidingen, trainingen, hulpverlening en verenigingsactiviteiten vormen zij het hart van de organisatie.
Ter gelegenheid van het jubileum spreekt de Damster Reddingsbrigade haar dank uit aan alle (oud-)leden, vrijwilligers, instructeurs, bestuursleden, ouders, samenwerkende hulpdiensten, sponsoren en andere betrokkenen die in de afgelopen vijftig jaar hebben bijgedragen aan de waterveiligheid in de regio.
Met het gouden jubileum kijkt de vereniging niet alleen terug op een rijke geschiedenis, maar ook vooruit naar de toekomst. De Damster Reddingsbrigade hoopt zich ook de komende vijftig jaar in te zetten voor opleiding, hulpverlening en veiligheid op en rond het water.




