Uithuizen – Zaterdagmiddag 14 juni organiseren de Menkemaborg en de Rijksuniversiteit Groningen een speurtocht naar insecten in de Kasteeltuin van de Menkemaborg. Jonge natuur-onderzoekers gaan tussen 14.00 en 17.00 uur op zoek naar kleine beestjes in de microcosmos en gaan deze onder de microscoop bekijken. Hoeveel beestjes komen we tegen in de tuin? Zijn er ook zeldzame beestjes bij?
Voor deelname aan de speurtocht betaalt u entree tot de tuin: 3,50 euro voor kinderen van 6 t/m 17 jaar (kinderen t/m 5 jaar gratis entree). Volwassenen betalen 7,50 euro entree, Museumkaart, Vereniging Rembrandtpas en Vrienden van de Menkemaborg krijgen gratis entree.
Dieren in de borg
‘s Avonds is de film Microcosmos te zien, een prachtige natuurdocumentaire met insecten in de hoofdrol. De beestjes zijn zo groot te zien dat ze bijna menselijk worden. Ze houden zich, net als wij, bezig met wakker worden, eten, vrijen en de dagelijkse strijd om het bestaan.
Deze film wordt vertoond in het kader van de tentoonstelling ‘Borgbaasjes. Dieren op en de borg’ en wordt georganiseerd door Nomad Cinema.