Zeerijp – Afgelopen zondag 22 oktober, mocht het pianoduo Nanke Flach en Liesbeth Wildeveld de spits afbijten in de nieuwe concertreeks Jacobusconcerten Zeerijp. Zij vertolkten met volle overgave een uur lang het Canto Ostinato van Simeon ten Holt. De kleine zestig bezoekers waren vanaf het begin tot het eind muisstil terwijl de pianoklanken de monumentale Jacobuskerk vulden. Tijdens het concert brak de ondergaande zon door en zorgde voor mooie lichtschakeringen op de rode bakstenen muren. De beide pianisten kregen een staande ovatie voor hun mooie vertolking van dit populaire pianostuk.
Na afloop werd er in het Dorpshuis Bij Jacobus samen met de pianisten, door twintig concertbezoekers, een heerlijk drie-gangen diner genuttigd.
De volgende concerten in deze reeks staan al gepland: op 18 februari 2018 komt het Ommelander Saxofoonkwartet in de Jacobuskerk spelen en op 8 april het Minerva (strijk) kwartet.