Siddeburen – De Historische Vereniging bie ’t Schildt, die de geschiedenis van de dorpen Hellum, Siddeburen, Steendam en Tjuchem levend houdt, organiseert op donderdagavond 27 november een lezing in gebouw De Viskenij in Siddeburen.
De avond begint om 20.00 uur. Gastspreker is Gert Knook, die vertelt over zijn in 2025 verschenen boek ‘De kleur van de tijd’. Aan de hand van zijn eigen familiegeschiedenis neemt hij het publiek mee naar de periode 1930 tot 1960, een tijd vol veranderingen en verhalen uit het dagelijks leven.
De entree bedraagt €6,-, inclusief koffie en een consumptie. Betaling kan contant aan de zaal.
Nieuwe uitgave van het verenigingsperiodiek
Daarnaast heeft de vereniging haar tweede periodiek van dit jaar uitgebracht: een uitgebreide editie van 60 pagina’s vol historische verhalen uit de regio.
In deze editie wordt onder meer stilgestaan bij de betekenis van kwekerijen in de oostelijke Woldstreek en de historische rol van de tuinbouw in dit gebied — van de bloei van de boomkwekerijen tot de latere overgang naar gemengde akkerbouw- en tuinbouwbedrijven. Ook de opkomst van de witlofteelt in de jaren ’70 komt aan bod.
Verder bevat het blad het eerste deel van de geschiedenis van de Woldjer Stoomzuivelfabriek in Hellum, en een uitgebreid artikel over Kaap Steendam en haar voorganger De Keet — twee iconische uitgaansgelegenheden aan de oever van het Schildmeer.
De nieuwe uitgave is, net als eerdere edities, verkrijgbaar voor €9,- bij Petra’s Warenhuis in Siddeburen.







