• Contactpagina
  • Adverteren
  • Nieuws insturen
  • Over ons
  • Privacybeleid
  • Cookiebeleid (EU)
woensdag 25 juni 2025
Eemskrant.nl | Nieuws uit de regio Eemsdelta
  • Homepage
  • Nieuws uit
    • Gemeente Eemsdelta
    • Gemeente Het Hogeland
    • Gemeente Midden-Groningen
    • Provincie Groningen
    • Landelijk nieuws
  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • Contactpagina
    • Nieuws insturen
    • Adverteren
    • Archief
Niks gevonden
Bekijk alle resultaten
  • Homepage
  • Nieuws uit
    • Gemeente Eemsdelta
    • Gemeente Het Hogeland
    • Gemeente Midden-Groningen
    • Provincie Groningen
    • Landelijk nieuws
  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • Contactpagina
    • Nieuws insturen
    • Adverteren
    • Archief
Niks gevonden
Bekijk alle resultaten
Eemskrant.nl | Nieuws uit de regio Eemsdelta
Homepage Nieuws uit Gemeente Het Hogeland

Kartende broer en zus Lantinga boeken indrukwekkende resultaten in IAME Euro Series

28 maart 2025 10:39
Leestijd: 3 minuten om te lezen
A A
Nederlands kampioen Kevin Lantinga en zusje Roxanne. Foto: Bas Kaligis/RaceXpress.nl

Nederlands kampioen Kevin Lantinga en zusje Roxanne. Foto: Bas Kaligis/RaceXpress.nl

Uithuizen – Kevin en Roxanne Lantinga uit Uithuizen hebben tijdens de eerste ronde van de prestigieuze IAME Euro Series uitstekende resultaten behaald. Kevin (17) veroverde op het ciruit van Cremona een knappe tweede plaats in de finale van de X30 Senior-klasse. Roxanne (15) eindigde als dertiende in dezelfde klasse, in een indrukwekkend deelnemersveld van 93 rijders.

De finale werd een spannende strijd, waarbij het net voor de start hard begon te regenen. Ondanks een niet-optimale bandspanning wist Kevin zich naar een knappe tweede plaats te knokken. “Tijdens de start waren we in ons voordeel door onze bandspanning”, vertelde Kevin. “Maar tijdens de formatieronde begon het keihard te regenen. In de regen is het gewoon heel erg belangrijk dat de bandspanning juist is, helemaal met een nieuwe MG-regenband.”

Hij vervolgde: “Ik heb mijn best gedaan om tweede te worden. In de laatste ronde ging ik in de laatste bocht buitenom bij de nummer twee”, beschreef hij zijn beslissende actie in zijn kart van CROC Promotion. “Die verwachtte dat niet en toen wist ik dat ik tweede zou worden.”

Roxanne toonde eveneens haar talent door ondanks tegenslag veroorzaakt door opdringerige tegenstanders terug te vechten naar de dertiende positie. “Je ziet maar weer hoeveel jaloezie er is onder de jongens. Die jongen bedacht zich niet en reed Roxanne er zomaar ineens af”, zei Kevin over de agressieve rijstijl waarmee zijn zus te maken kreeg. “Ik ben met mijn snelheid wel elke race goed teruggekomen en ben ik in de finale gekomen”, blikte Roxanne terug. “Ik viel na de start helaas weer terug. Ik moest terugkomen van bijna de laatste plek en uiteindelijk ben ik als 16e over de streep gegaan en door de straffen van andere rijders ben ik nog 13e geworden.”

Dankzij zijn sterke prestaties in de kwalificatieheats  – waaronder een overwinning in de tweede heat – en zijn eerste plaats in de superheat, verzamelde hij voldoende punten om na deze eerste ronde de leiding te nemen in het Europees kampioenschap. “Het hele weekend sloeg eigenlijk, op de een of andere manier, steeds om. Als het nat bleef, hielden we een kans om mee te doen voor de hogere plekken”, legde Kevin uit over de wisselende prestaties afhankelijk van de baancondities.

Broer en zus werkten tijdens het weekeinde nauw samen om het maximale uit hun karts te halen. “Roxanne was onwijs snel in het droog. Voor mij werkte dat in het voordeel dat ik kon afkijken en kon overleggen met haar waar ik mezelf in kon verbeteren”, legde Kevin uit. “Ze zei: ‘Ik doe dit soort dingen hier, misschien dat het bij jou ook kan werken’. Toen ben ik dat gaan proberen om die laatste één à twee tienden te vinden, wat onwijs moeilijk is. En dat hielp uiteindelijk wel.”

Daarnaast wist Kevin dat hij snel zou zijn. Om goed voorbereid aan de start te komen in Cremona hadden Kevin en Roxanne een week eerder deelgenomen aan het Italiaanse kampioenschap op hetzelfde circuit, waar ze gezamenlijk vier bekers verzamelden. Kevin was naar de derde plaats in de finale gedenderd, terwijl Roxanne de snelste vrouw was in de kwalificatie. “Dat was voor ons beiden een mooie opsteker.”

Roxanne was ook blij met haar racepace bij zowel de Open Games als het EK. “Ik ben erg tevreden over mijn weekenden. We hebben in de winter al getraind en vanaf dat moment was de snelheid al erg goed. Met de Open Games heb ik mijn snelheid kunnen gebruiken. In de finale was ik bij de start teruggevallen maar reed ik door de race goed terug uiteindelijk lag ik op P3, maar ben ik eraf gereden.”

Voor het vervolg van de Euro Series was Kevin optimistisch. “We hebben nog Zuera, Wackersdorf en Mariembourg en op die banen heb ik allemaal een goede ervaring opgedaan”, blikte hij vooruit. En met zijn topresultaat op zak en de koppositie in het kampioenschap is hij the man to beat.

Dat succes komt allemaal niet vanzelf, stelde Kevin. “We zijn er met z’n allen mee bezig. Luca vooral, voor de motoren. En ook Roxanne. En mijn ouders natuurlijk. Die zijn er dag en nacht mee bezig om het voor ons mogelijk te maken!”

Kevin en Roxanne bedanken: Croc Promotion, sponsoren Toyota Lantinga, Stukadoorsbedrijf Dick van der Ploeg, StoreVan Nederland, Luca Griggs voor het motoronderhoud, monteur Maarten de Boer en hun ouders.

Kevin en Roxanne Lantinga zoeken nog bedrijven die hun willen ondersteunen op hun weg naar de top. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen [email protected]

Vorige bericht

Motorrijder gewond na valpartij op Hoofdweg in Wagenborgen

Volgende bericht

23-jarige man uit Delfzijl vast voor grootschalige cryptofraude en online oplichting

Verwante berichten

Gemeente Het Hogeland

Leerlingen CBS de Borgschool koken Aziatisch bij Terra VO in het kader van ‘Winsum laat je Groeien’

25 juni 2025 09:39
Gemeente Het Hogeland

Streektaaltrio MagWel treedt op bij Cultuurerf Batenborg in Winsum

20 juni 2025 08:45
Volgende bericht

23-jarige man uit Delfzijl vast voor grootschalige cryptofraude en online oplichting

Eemskrant.nl | Nieuws uit de regio Eemsdelta

Eemskrant.nl - Nieuws uit de gemeente Eemsdelta en omstreken.

Categories

  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • DelfSail
  • Gemeente Eemsdelta
  • Gemeente Het Hogeland
  • Gemeente Midden-Groningen
  • Landelijk nieuws
  • Overig nieuws
  • Provincie Groningen
  • Zakelijk

Browse by Tag

ambulance Appingedam ASWA Bedum Bierum brand brandweer CVW Delfsail Delfzijl Den Haag eemsdelta Eemsdeltacollege Eemshaven Eemsmond Farmsum fotos gaswinning Groningen Groningen Seaports haven Holwierde loppersum Middelstum molenberg N33 NAM NCG ongeluk ongeval OZG politie Siddeburen Slochteren Spijk Steendam Termunten Termunterzijl Uithuizen voetbal wagenborgen Winschoten Winsum woldendorp Zeerijp

© 2025 Eemskrant.nl - Nieuws uit de gemeente Eemsdelta

Niks gevonden
Bekijk alle resultaten
  • Homepage
  • Nieuws uit
    • Gemeente Eemsdelta
    • Gemeente Het Hogeland
    • Gemeente Midden-Groningen
    • Provincie Groningen
    • Landelijk nieuws
  • 112-nieuws
  • Agenda tips
  • Contactpagina
    • Nieuws insturen
    • Adverteren
    • Archief

© 2025 Eemskrant.nl - Nieuws uit de gemeente Eemsdelta