Delfzijl – Tijdens het strandfeest aanstaande Pinkstermaandag is het verboden om glaswerk mee te nemen op het strand. Glas hoort niet op het strand en is zelfs gevaarlijk, zeker voor kinderen op blote voeten. Tijdens het strandfeest zal er gebruik gemaakt worden van herbruikbare bekers.
Voor een beker wordt 1 euro statiegeld gerekend. Haal je een nieuw drankje dan wordt de beker omgewisseld voor een schone beker. Bij inlevering van de beker ontvangt je het statiegeld terug. Op het strand zullen ook plastic zaken aanwezig zijn waar je je rommel in kunt doen. Deze kunnen achtergelaten worden in de kratten die hiervoor aanwezig zijn.
Mocht er worden geconstateerd dat er glaswerk mee het strand wordt opgenomen kan dit worden ingenomen door de beveiliging. Dit kan bij het verlaten van het strand weer worden opgehaald.
Dus, geen glas meenemen op het strand en rommel in de plastic zakken. Samen houden we het strand schoon!
