Nederland – Droog weer met af en toe een bui maakt in het eerste vakantieweekend van regio noord plaats voor grijs en regenachtig weer. Vooral zaterdagavond en zondag kan het een tijd regenen. Komende week is het wisselvallig zomerweer met dagelijks kans op buien, maar er zijn ook droge perioden met zon. De middagtemperatuur is met 19 tot 23 graden heel bescheiden.
Zomerse hoogstandjes zitten er deze week niet in. Dat is slecht nieuws voor als je graag wilt zonnebaden aan het strand, een recreatieplas of bij een buitenzwembad. Ook kunnen buien vallen, met name deze woensdag en donderdag. Toch zullen er ook genoeg mooie en droge perioden zijn. Daarbij is het vaak een graad of 20 aan de kust en 22 of 23 graden landinwaarts. In Limburg kan het nog een fractie warmer worden.
Weekend vaker regen
Tijdens het eerste weekend van de vakantie van regio noord wordt het weer er niet beter op. Zaterdag is het in de ochtend nog een tijd droog met vooral in het zuiden en oosten wat zon. In het noordwesten kan een bui voorkomen. Vanuit het westen komt een regengebied dichterbij. Het raakt bewolkt en vooral in de avond zijn er perioden met regen. Het wordt opnieuw 20 tot 24 graden.
Zondag is het bewolkt en doordat het een tijd regent is het geen lekker vakantieweer. Daarbij staat een matige en aan de kust vrij krachtige zuidwestenwind. Ondanks het regenachtige weer wordt het 20 tot 23 graden. In het zuidoosten schijnt af en toe de zon en daar kan het met 25 graden zomers warm worden.
Wisselvallig zomerweer
Na het weekend draait de wind naar het westen en hoeven we geen hoogzomerse temperaturen te verwachten. Het is vaak 19 tot 23 graden. Dagelijks kunnen we buien verwachten, maar er zijn ook genoeg droge perioden waarin de zon tevoorschijn komt.
Let op de zonkracht
Ondanks het wisselvallige weer met een bescheiden temperatuur is de zonkracht nog vrij hoog. Schijnt de zon in de middag een tijd dan is het zonkracht 6 of 7. Een onbeschermde huid kan al binnen 10-30 minuten licht verbranden.







