Holwierde – Maud Visscher (16) en Danara Stoppels (18) uit Holwierde werden dit weekend beide Nederlands Kampioen Kogelstoten in Apeldoorn.
Het is een unieke gebeurtenis dat twee dames uit hetzelfde dorp in één weekend allebei Nederlands kampioen worden in dezelfde discipline. Danara studeert aan de Johan Cruijff Academy en Maud aan het Johan Cruijff College. Deze opleidingen zijn gericht op het uitvoeren van Topsport in combinatie met het volgen van een studie. Beide meiden krijgen werptraining bij Joop Tervoort, een bekende voormalig Nederlandse werper.
Afgelopen zaterdag begon Maud, uitkomend voor AV Fivelstreek, aan haar debuut op een officieel Nederlands indoor kampioenschap. Zij was veruit de favoriet om met de winst naar huis te gaan, aangezien zij de ranglijst aanvoert bij de vrouwen onder 18 met een voorsprong van anderhalve meter op de rest.
Toch moet je het dan nog maar waar zien te maken. In de eerste ronde zette Maud een afstand neer die onder haar pr van 14,45 meter lag, maar voldoende bleek voor de winst. In de derde ronde kwamen een aantal werpsters nog gevaarlijk dichtbij, maar Maud antwoordde met een nog verdere stoot van 13,37 meter en stelde hiermee de overwinning veilig. Maud haar eerste NK titel was binnen en ze mocht het goud in ontvangst nemen.
Danara Stoppels, uitkomend voor Groningen Atletiek, mocht zondag de kogelstootring betreden. In de categorie onder de 20 jaar streden 16 meiden om de prijzen, deze leeftijdscategorie stoot met een kogel van 4 kg. Danara had een moeizame start, maar in haar derde poging stootte ze de kogel naar een nieuw persoonlijk record van 13,75m. De concurrentie had hier geen antwoord op, waardoor Danara dus het hoogste podium mocht beklimmen om de gouden medaille en de titel Nederlands kampioen in ontvangst te nemen. Voor Danara was dit het laatste indoor kampioenschap bij de junioren, volgend jaar moet ze zich al gaan meten met de senioren. Voor het komende outdoor seizoen zal ze zich voornamelijk gaan richten op het speerwerpen en discuswerpen.




