Appingedam – Op zondag 21 september geeft Ensemble Super Librum onder leiding van Jankees Braaksma een bijzonder concert in de eeuwenoude Mauritiuskerk in Marsum, nabij Appingedam. Het optreden begint om 15.00 uur en staat in het teken van muziek uit de 12e tot 15e eeuw.
Tijdens het concert is een centrale rol weggelegd voor het unieke Rutland-orgel in de kerk. Dit instrument werd in 1999 door orgelbouwer Winold van de Putten gereconstrueerd naar voorbeeld van een afbeelding in het 13e-eeuwse Engelse Rutland Psalter.
Op het programma staan werken van onder meer Hildegard von Bingen, het Manuscript Saint Martial en Suster Bertken. De uitvoerenden zijn sopraan Marian van der Heide, luitist René Genis en Jankees Braaksma op blokfluit, Rutland-orgel, carillon en portatief.
Na afloop van het concert kunnen bezoekers in gesprek gaan met de musici en vragen stellen. Ook zijn cd’s van het ensemble te koop.
Praktische informatie
- Datum: zondag 21 september 2025
- Aanvang: 15.00 uur
- Locatie: Mauritiuskerk Marsum, Marsumerweg 14, Appingedam
- Toegang: gratis (vrijwillige bijdrage na afloop)
- Reserveren: gewenst via [email protected]
- Meer info: www.superlibrum.nl
Het concert wordt zoals gebruikelijk afgesloten met een hapje en drankje, aangeboden door Stichting Super Librum.
Super Librum, met Groningen als thuisbasis, is een internationaal ensemble dat zich richt op de uitvoering en interpretatie van middeleeuwse muziek. Jaarlijks treedt het ensemble op in binnen- en buitenland, met Marsum als vaste, inspirerende thuislocatie.






