Appingedam – Noordelijk Vocaal Ensemble, met als thuisbasis de stad Groningen, heeft voor 2019 het thema “Liefde” omarmd en daarbij als titel gekozen: “O mon coeur”. Het koor staat bekend om haar eigenzinnig repertoire en voert werken uit die zelden te beluisteren zijn. Het koor geeft op zondag 19 mei, om 15.30 uur een concert in de Nicolaïkerk.
Waar andere jaren de intermezzi van het concert veelal werden verzorgd door musici, daar is er dit jaar voor een meer bijzondere cross-over met de dans gekozen.
Op het programma staan onder andere “Sept Chansons” van Francis Poulenc die gaan over de liefde, het verlangen naar en de verheerlijking van het vrouwelijk schoon. Ton de Leeuw schreef “À cette heure du jour”, een Franse vertaling van een oude Soemerische tekst waarin een koninklijke geschiedschrijver zijn liefde bezingt voor een priesteres. Van Sven-David Sandström zingt het koor “Four songs of Love” (2004) op teksten uit Het Hooglied. Verder zijn er nog werken te beluisteren van Jean Langlais, James MacMillan en William Hawley.
Zaterdag 18 mei, om 20.15 uur in de Pelikaankerk te Leeuwarden







