Loppersum – Wat is agroforestry (bomenlandbouw) en hoe past het binnen een boerenbedrijf? Hoe ziet het eruit in het Groningse landschap en wat zijn de mogelijkheden binnen de subsidies en regelgeving? Deze en andere vragen staan centraal tijdens de bijeenkomst over agroforestry op dinsdagavond 8 juli in Loppersum. Ook wandelen de deelnemers met Piet Glas en Angela Rijnen over het land, om te kijken naar de wijze waarop zij het houden van kippen combineren met fruitbomen. Daarnaast zijn er verschillende gemengde hagen aangeplant met inheemse struiken, die niet alleen de biodiversiteit vergroten, maar ook bijdragen aan natuurlijke plaagbestrijding doordat ze nuttige insecten aantrekken.
Zowel boeren die voor het eerst kennis willen maken met bomenlandbouw als boeren die al ervaring hebben, zijn van harte welkom op de bijeenkomst.
Programma
Tijdens de avond praten coördinatoren van het Agroforestry Netwerk Groningen Jasper Tiemens (projectleider Natuur en Landbouw Natuur en Milieufederatie Groningen) en Stieneke van der Wal (Het Noordererf) de deelnemers bij en tonen inspirerende voorbeelden van bomenlandbouw. Daarna wandelen we over het land van de Eikemaheert. Tot slot gaan de deelnemers met elkaar in gesprek aan de hand van een casus.
Praktische informatie
De bijeenkomst is aan de Stedumerweg 28, 9919 TE Loppersum, in de winkel van de Eikemaheert: het biologisch bedrijf van Piet Glas en Angela Rijnen.
Over de Eikemaheert
Biologische boerderij Eikemaheert in Loppersum telt zo’n dertig hectare aan kleine akkers, boomgaarden en bloemstroken, waar met zorg voor biodiversiteit wordt gewerkt. Piet Glas en Angela Rijnen verbouwen onder meer granen, bonen, knoflook, pompoenen en aardappels, grotendeels voor eigen voer en lokale afzet. In de boomgaard groeien oude en nieuwe rassen biologische appels, bessen, pruimen en frambozen. Tussen de fruitbomen en heesters scharrelen vleeskippen met volop ruimte in de buitenlucht. In de zomermaanden worden op het erf biologische boeketten gesneden van bloemenstroken en vaste planten. Met mengteelten, bloemenranden en landschappelijke elementen biedt de boerderij leefruimte aan vogels, insecten en andere dieren.







