Appingedam – Vier dagen lang stond Appingedam in het teken van muziek, theater, dans en straattoneel tijdens het Internationaal Folk- & Seasongsfestival Bie Daip. Van donderdag 28 tot en met zondag 31 augustus trok het jaarlijkse evenement weer vele bezoekers naar de Fivelstad.
Met bijna veertig acts uit binnen- en buitenland was er volop te beleven. De optredens vonden plaats op uiteenlopende locaties, van het Kerkplein en de muziekkoepel tot het water van het Damsterdiep, de Synagoge en verschillende horecazaken. Daarmee kreeg de hele binnenstad een levendig festivaldecor.
Hoewel Bie Daip ooit begon met shanty- en folkmuziek, is het programma inmiddels veel breder. Zo zorgde dit jaar het project Groninger Verhalen van Luna Hamelink voor een bijzondere aanvulling, waarbij oude streekverhalen nieuw leven kregen. Ook waren er optredens van groepen uit onder meer Polen, België, Engeland, Frankrijk en Ierland, naast vertrouwde gezichten zoals de Damster band Armstrong’s Patent.
Naast muziek en straattheater bood het festival een rijk randprogramma, met workshops, kinderactiviteiten, een markt en foodtrucks. Ook de winkels in de binnenstad deden mee, met extra openingstijden op vrijdagavond en zondag. Voor extra spektakel zorgden flyboarders die op het water demonstraties gaven.
Met het zonnige weer en de grote belangstelling kan de organisatie terugkijken op een succesvolle 27e editie, die Appingedam wederom op de kaart zette als bruisende festivalstad.




