Stedum – De eerste Ommelander Bromfiets Toertocht, georganiseerd door André van Heerde, oud-inwoner van Stedum, bleek een groot succes te zijn. Het startpunt was bij de Moarstee in Stedum, speciaal afgehuurd en beschikbaar gesteld voor dit evenement. Ondersteund door zijn vader Jan van Heerde, begon de inschrijving om 10.00 uur, hoewel de eerste brommers al om 09.15 uur arriveerden, vastbesloten om op tijd te zijn.
Aanvankelijk was verwacht dat ongeveer 20 bromfietsen zouden deelnemen, maar uiteindelijk werd het een internationale tocht met bijna 60 deelnemers, waaronder twee vrienden uit het Duitse Papenburg. Na de inschrijving genoten de deelnemers van gratis koffie en cake.
De tocht voerde langs pittoreske dorpen en prachtige wegen, waaronder Lellens, Winneweer, en Appingedam met zijn beroemde hangende keukens. De route ging verder door het historische centrum van Appingedam richting Delfzijl, waar een groepsfoto werd gemaakt op het strand met Duitsland op de achtergrond. Na een stop bij Cafetaria de Doklanden in Delfzijl, waar de deelnemers gretig van de gelegenheid gebruik maakten om te eten, vervolgde de tocht langs de kust naar Holwierde, Krewerd, Leermens, ’t Zandt en Uithuizen.
Het laatste gedeelte van de tocht, hoewel ingekort vanwege tijdgebrek, was niet minder mooi. De route leidde langs schilderachtige dorpjes en het slingerende Boterdiep naar Middelsum en uiteindelijk terug naar Stedum, het eindpunt van de tocht.
Bij de Moarstee stonden uitjes klaar om de bruin gefrituurde hamburgers te versieren, vergezeld van drankjes. De deelnemers genoten van het eten en drinken, en André ontving veel positieve reacties, waarbij de meest gestelde vraag was: wanneer komt de volgende bromfietstocht? Een tweede editie van de Ommelander Bromfiets Toertocht staat op de planning, en wellicht zelfs een tocht door Drenthe later dit jaar.







