Delfzijl – Zondag 15 december namen twee leden van Roeivereniging Neptunus deel aan de nationale ergometerkampioenschappen in Leiden. De wedstrijd, waarin roeiers hun kracht en uithoudingsvermogen meten, werd verroeid over een afstand van 2000 meter.
Emma Kap vertegenwoordigde de vereniging in de categorie dames onder 23 jaar. Ze begon sterk en eindigde in een competitief deelnemersveld op een verdienstelijke 17e plaats.
De 15-jarige Ivar Hooites debuteerde in de categorie jongens tot 16 jaar. Hij startte voortvarend en lag na 200 meter al op de derde plaats. Ivar wist deze positie met doorzettingsvermogen en focus vast te houden tot de laatste haal. Hij behaalde daarmee een welverdiende bronzen medaille in een veld van 19 deelnemers.