Westerwijtwerd – Het laatste nog actieve huiskamercafé van Noord-Groningen staat te koop. De huidige eigenaren van het monumentale pand in Westerwijtwerd, een dorpje aan het water dichtbij Groningen Stad, zoeken opvolgers. Zelf trekken ze eropuit voor nieuw avontuur. De woning doet al 150 jaar dienst als cafe en is een begrip in de verre omtrek. Daarom wordt gezocht naar een koper die de traditie voortzet met hart voor de zaak en de geschiedenis van het pand.
“Toen we er net woonden, kwamen mensen gewoon binnen voor koffie” (Katrien Dresscher)
Thomas en Katrien Dresscher, eigenaar van het pand, besteedden de afgelopen 10 jaar aan restauratie, modernisering en voortzetting van het Rijksmonument. Dat de plek een rijke geschiedenis kent, merkten zij al snel na aankoop: “Toen we er net woonden, kwamen mensen gewoon binnen voor koffie”, vertelt Katrien. Ze kozen ervoor het cafe te heropenen, bouwden een keuken in de inpandige smederij en gingen in de weekenden open. De ontmoetingsplek leefde weer als vanouds met kleinschalige pizza-avonden, huiskamerconcerten en mini-festivalletjes. Bij mooi weer zit het terras aan het water vol dagjesmensen.
Avonturiers met hart voor de plek, het verhaal en de geschiedenis
De Dresschers vragen van geïnteresseerden een motivatiebrief. Hiermee hopen ze de koper te vinden die de traditie op zijn of haar manier voortzet. Met respect voor de geschiedenis, de verhalen van de plek en voor behoud van het karakteristieke pand.