Nederland – Precies tijdens Koningsdag hebben we te maken met buien en wordt het 13-14 graden. Na het weekend valt er minder neerslag, al blijft een lokale bui wel mogelijk. Dinsdag kunnen we normale waarden van 14-18 graden verwachten en de dagen daarna wordt het 17-19 graden en op de Wadden 15-16 graden. Met wat zon en weinig wind is het dan al snel lekker weer.
Het officiële deel van de meivakantie maakt een koude start met op Koningsdag 13-14 graden. Voor de kustgebieden zijn dit hele normale waarden. In het binnenland is het eind april met 16-17 graden gewoonlijk iets warmer. Het verschil met afgelopen zaterdag is groot. Toen begon op veel scholen de meivakantie en was het zeer zonnig en 10-12 graden warmer.
Na een weekend met vrij veel wolkenvelden en buien wordt het maandag minder wisselvallig. Verspreid over het land kunnen nog wel buien ontstaan, maar het zijn er niet veel. Op verschillende plaatsen blijft het droog. In het binnenland wordt het 15-16 graden, maar aan de kust is het nog steeds een graad of 13. Wel kan later op de dag de zon wat vaker doorbreken.
Dinsdag hebben we vrij normale temperaturen met 14 graden aan de noordwestkust tot lokaal 17 graden in het zuidoosten. Verder is het prima weer met een mix van stapelwolken en zon. Heel lokaal kan een enkele bui ontstaan.
Iets warmer dan normaal
De dagen daarna ligt de middagtemperatuur tussen 17 en 19 graden. Op de Wadden is het 15-16 graden. Daarmee is het een graadje warmer dan normaal. Vooral de kustgebieden kunnen zonnige perioden verwachten. Ook in het binnenland schijnt de zon, maar midden op de dag zijn er veel stapelwolken en kan de zon een tijd verdwijnen. Er is kans op een enkele regenbui en doordat er weinig wind staat is het tijdens zonnige perioden aangenaam warm.