Appingedam – Een dag na zijn verjaardag heeft Sinterklaas vrijdagavond samen met zijn Pieten koers gezet richting Spanje. In Appingedam werd de goedheiligman feestelijk uitgezwaaid tijdens een speciaal afscheidsevenement, dat inmiddels een nieuwe traditie lijkt te worden. Hoewel het afscheid niet voor iedereen even makkelijk was, beloofde Sinterklaas volgend jaar zeker weer terug te komen.
De uitzwaaitocht, die vorig jaar voor het eerst werd georganiseerd, was wederom een groot succes. In de muziekkoepel achter de Nicolaïkerk verzamelden kinderen en ouders zich om een vrolijk feestje te vieren in afwachting van de komst van de Sint.
Na zijn aankomst konden de kinderen persoonlijk afscheid nemen van Sinterklaas, voordat hij aan boord ging van Pakjesboot 12 om terug te keren naar Spanje.